Czterominutowe ćwiczenia dzięki którym pozbędziemy się uporczywego garbu, a dodatkowo poprawimy postawę naszego ciała i zlikwidujemy problemy z kręgosłupem.

Już w dwa tygodnie udało mi się skorygować postawę i zmniejszyć garb dzięki temu prostemu ćwiczeniu!

Nadmierne obciążenie kręgosłupa, spowodowane na przykład długą pracą biurową, skutkuje jego zmęczeniem i uruchomieniem mechanizmu obronnego. Dla ochrony kręgosłupa, organizm wytwarza warstwę tłuszczową, widoczną na karku, powszechnie określaną jako garb.

Na szczęście nie jest to problem z którym nie można sobie poradzić. Istnieje proste ćwiczenie, pozwalające wyeliminować „guz tłuszczowy” a także skorygować postawę i odciążyć kręgosłup.

Ćwiczenie pierwsze

Ćwiczenie rozpoczynamy od poniesienia rąk nad głowę i odciągnięcia ich do tyłu. W tej pozycji, przypominającej literę „Y” musimy wytrwać 30 sekund.

Następnie opuszczamy łokcie, tak, aby nasza pozycja zaczęła przypominać literę „W”. Znów trwamy w jednej pozycji 30 sekund.

Kolejny krok to wyciągnięcie rąk w bok, do pozycji poziomej, tak aby nasza sylwetka przypominała literę „T”. Ta faza również trwa 30 sekund.

Kolejnym krokiem jest przyciągnięcie łokci do tułowia – nasze ręce mają przypominać litery „L”.

Ćwiczenie drugie

Stoimy w pozycji wyprostowanej, z rękoma założonymi za plecy. Chwytamy nadgarstek jednej ręki drugą ręką. Odciągamy ręce do tyłu, pilnując aby wyprostować łokcie. Nasze łopatki powinny być ściśnięte a głowa odchylona do tyłu. Utrzymujemy taką pozycję 30 sekund, głęboko przy tym oddychając.

Ćwiczenie trzecie

Ostatnie ćwiczenie zaczynamy od ustawienia się w pobliżu ściany. Jedną rękę kładziemy jak najwyżej na ścianie. Obracamy głowę na stronę wyciągniętej ręki i nieco się pochylamy. Pozycję utrzymujemy przez 15 sekund a ćwiczenie powtarzamy 3 razy dla każdej strony ciała.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!