Kapusta na różne dolegliwości – Metoda babci działa za każdym razem

Nieocenione właściwości kapusty

Niestety coraz częściej udając się do sklepu mamy do wyboru różnorodne produkty pochodzące z zagranicy. Wówczas kupujemy owoce bądź warzywa pochodzące z Afryki, Ameryki czy też Azji. Warto jednak pamiętać o naszych rodowitych warzywach, które wcale nie są gorsze od tych zagranicznych.

Jedno z bardzo pożytecznych i użytecznych warzyw, które rośnie na polskiej ziemi to kapusta. Jest to warzywo, które cechuje się niezwykłą zawartością witamin. To właśnie kapusta charakteryzuje się tym, że zwalcza wiele chorób oraz dolegliwości. Liście kapusty są doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim na bóle stawów, które doskwierają nam w znaczącym stopniu na przykład: uniemożliwiają nam pracę, normalne funkcjonowanie oraz utrudniają sen.

Właściwości kapusty

Kapusta to warzywo bogate m. in. w:

  • kwas askorbinowy,
  • kwas foliowy,
  • kwas pantotenowy.

Kwasy te doskonale pomagają zmniejszyć niemal każdy stan zapalny w organizmie. Medycyna tradycyjna od lat zaleca zastosowanie liści kapusty w celu zmniejszania występujących w organizmie stanów zapalnych. Aby załagodzić objawy wystarczy zrobić okład z liścia kapusty.

Okład tego typu należy zastosować raz bądź co drugą noc przez miesiąc. Liście kapusty nie tylko zwalczają i zmniejszają stany zapalne ale także wzmacniają stawy, łagodzą odrętwienia i odkażają chore miejsca. Co więcej kapustę stanowczo warto włączyć do swojej codziennej diety i nie tylko używać do zastosowania zewnętrznego.

Kapusta bowiem pomaga nam uniknąć choroby i przyspiesza powrót organizmu do zdrowia. Ponadto to wyjątkowe warzywo charakteryzuje się szybkim działaniem i jest łatwo dostępna. Można zakupić kapustę w sklepie albo zasadzić we własnym ogródku.

Domowe sposoby na łagodzenie bólu stawów:

Sposób nr 1:

Aby wykonać domowe lekarstwo z kapusty należy nieco chęci i odrobina czasu. W pierwszej kolejności należy umyć kapustę i odciąć kilka liści. Następnie należy podgrzać je w mikrofalówce. Po wyjęciu z mikrofalówki na liść należy nałożyć niewielką warstwę miodu.

Taki kompres należy nałożyć na chore miejsce. Dodatkowo okład ten należy zawinąć w celofan i zabezpieczyć go bandażem oraz zawinąć szalikiem. Oczywiście tego typu układ można powtarzać co noc.

Sposób nr 2:

W pierwszej kolejności należy umyć kapustę i odciąć kilka liści. Następnie należy połączyć jedną część miodu, jedną część musztardy i trzy części oleju kokosowego. Taką mieszankę należy nałożyć na liść kapusty. Następnie kapustą z mieszanką owijamy bolące miejsce i pozostawiamy na 4 godziny.

Sposób nr 3:

Na początek należy rozdrobnić dwie tabletki aspiryny i wymieszać je z jedną łyżką stołową miodu. Następnie mieszankę należy nałożyć na chore miejsce i przykryć umytym wcześniej liściem kapusty. Całość należy porządnie zawinąć.

Ten sposoby są naprawdę bardzo proste i o wiele skuteczniejsze niż niejedna maść czy też tabletki dostępne w aptekach. Metoda ta doskonale redukuje ból i przyspiesza regenerację.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!