Zacznij wykonywać te ćwiczenia, a odczujesz wyraźną ulgę w odcinku szyjnym kręgosłupa. Pozbądź się napięcia skutecznie.

Kręgosłup na odcinku szyjnym jest praktycznie stale obciążoną częścią naszego ciała. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że wszelkie problemy z tym odcinkiem kręgosłupa mogą prowadzić do problemów z nawet podstawowym poruszaniem.

Pojawienie się nawet najmniejszych kłopotów z odcinkiem szyjnym, powinno być znakiem, że coś trzeba zacząć robić, ponieważ pozostawienie tego samemu sobie może w konsekwencji doprowadzić do stanu przewlekłego.

Najczęściej kłopoty z tym odcinkiem kręgosłupa spowodowane są brakiem wystarczającej ilości ruchu oraz złą postawą ciała. Istnieje jednak szereg ćwiczeń, dzięki którym można rozwiązać problemy związane z bólem w odcinku szyjnym. Proste ćwiczenia, które przedstawimy, mogą więc być bardzo pomocne, jednak jeżeli nie pomogą, to należy skontaktować się z lekarzem.

Przygotowane przez nas ćwiczenia, mogą przynieść ulgę nawet natychmiastowo.

Jeżeli będą one wykonywane sumiennie i regularnie, to w efekcie mogą przyczynić się do tego, że ból zniknie całkowicie. Przygotowane ćwiczenia zostały wypróbowane już przez setki osób, które dziś nie muszą już zmagać się z bólem w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Ćwiczenia zacznij od przygotowania sobie maty na podłodze.

Następnie złóż dokładnie ręcznik lub koc i usiądź na nim. Pozycja, w której siedzisz, musi być dla ciebie wygodna i powinna pozwalać na swobodne wyciągnięcie kręgosłupa. W takiej pozycji połóż ręce na kolanach i zamknij oczy. Teraz głęboko oddychaj tak, aby wczuć się w każdy wykonywany oddech.

Po upływie krótkiej chwili otwórz oczy i zacznij pierwsze ćwiczenie. Polega ono na połączeniu dłoni na wysokości klatki piersiowej i dociśnięciu ich do siebie. Plecy trzymaj rozciągnięte i skupiaj się na pracy mięśni pleców w momencie gdy ściskasz dłonie. Tę czynność powtórz kilka razy.

Następne ćwiczenie zacznij od położenia dłoni na kolanach. Następnie wytrzyj kręgosłup i podciągnij podbródek. Wraz z wydechem opuszczaj głowę i przyciągaj podbródek do klatki piersiowej. Czynność tę wykonaj kilka razy, jednak przy ostatnim powtórzeniu wyciągnij ramiona do przodu, a podbródek przyciągnij do klatki piersiowej, tak by plecy były zaokrąglone.

Z takiej pozycji zacznij następne ćwiczenie, które polega na zwinięciu pleców do góry i rozciągnięciu się do najwyższego punktu na głowie. Następnie podnieś dłonie na kolanach i odsuń swoje łokcie maksymalnie do tyłu. W takiej pozycji klatka piersiowa jest wyłączona, a ty możesz delikatnie kilka razy pulsować tam i z powrotem rękami.

Po tym ćwiczeniu możesz zwolnic ręce. Teraz połącz dłonie nad głową i wyciągnij całe ręce do góry. Przy złączonych dłoniach postaraj się zgiąć ręce do tyłu i trzymać je tak przez chwile, przy jednoczesnym głębokim oddychaniu. Teraz przychodzi czas na chwilę relaksu.

W tym  celu połóż ręce na bokach swojego ciała, zegnij przed sobą nogi i oprzyj dłonie o ziemie. Następnie postaraj się postawić stopy szerzej niż biodra, pamiętając o nierozluźnianiu ciała, ponieważ w tej pozycji plecy muszą być rozciągnięte, a ciało wzmocnione.

Teraz zgięte w kolanach nogi odegnij na bok w taki sposób, by kolanami nie dotykać podłogi. Głowę odwróć w przeciwną stronę co kolana i oddychał głęboko. Czynność tę powtórz kilka razy, zmieniając strony odginania nóg.

Teraz, aby się zrelaksować, przejdź do siedzącej pozycji tureckiej, pamiętając o tym, by nogi umieścić przed sobą. Dłonie złóż przy pomocy palców i połóż głowę, tak by kciuki skierować w kierunku szyi. W tym samym momencie postaraj się wyciągnąć plecy za pomocą rozsuwania łokci.

Weź głęboki oddech i przyciągnij brodę do klatki piersiowej, jednak nie pchaj głowy rękoma. Ruch ten musi być naturalny, aby plecy mogły się swobodnie kołysać. W takiej pozycji zamknij oczy i głęboko oddychaj.

Następne ćwiczenie rozpocznij od zaciśnięcia górnej części ciała z ręką.

Następnie chwyć przedramię drugiej dłoni i skrzyżuj je na swojej klatce piersiowej.

Pamiętaj o tym, że plecy piersiowe muszą być wyciągnięta, ramiona ściśnięte, a klatka piersiowa wyłączona.

Pozostań w tej pozycji, przez chwilę głęboko oddychając i zmień stronę.

Teraz zrelaksuj się, łącząc dłonie, na klatce piersiowej i zamknij oczy.

To chwila na odpoczynek, podczas którego twoja psychika odpoczywa.

Na sam koniec wykonaj głęboki wydech, przesuwając jednocześnie dłonie wyżej do poziomu ciała.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!