Lekarz z Izraela: ” Te zalecenia mogą uratować Ci życie” – jak zatrzymać raka we wczesnym jego stadium

Niedawno w telewizji i sieciach społecznościowych głośno jest o przełomach w leczeniu wielu chorób, a co najważniejsze, chorób onkologicznych. To oczywiście dotyczy najnowszych postępowych zmian, które mogą bardzo zmienić los ciężko chorych pacjentów.

Jednak niewielu ludzi rozumie, że takie metody leczenia dają szansę na uratowanie życia w późniejszych stadiach choroby, ale tylko nieliczni zdają sobie sprawę, że najskuteczniejszym sposobem ochrony naszego życia jest wczesna diagnoza raka .

Dziś dzielimy się z Tobą ważnymi zaleceniami, które mogą uratować życie nie tylko Tobie, ale także Twoim bliskim. To jest bardzo ważne!

Oznaki raka na wczesnych etapach

Ten temat jest ważny, ponieważ wczesne rozpoznanie raka może rozwiązać problem, zanim guz zacznie przerzutować i rozprzestrzeniać się na inne narządy.

Aby społeczeństwo stało się bardziej świadome, konieczne jest, aby każda osoba przestrzegała tych prostych, ale ważnych zasad.

1.  Ludzie powinni być świadomi objawów niektórych chorób. Przede wszystkim tego na jakie zmiany w ciele powinni zwracać szczególną uwagę.

2 . Każdy, bez wyjątku, powinien skontaktować się ze specjalistą po wykryciu pierwszych podejrzanych objawów.

3 . A co najważniejsze, społeczeństwo powinno być świadome, jakie istnieją zalecenia dotyczące wczesnej diagnozy, odpowiadające wiekowi, płci itp.

Izraelska medycyna – jedna z najbardziej postępowych – od dawna uważa, że ​​zapobieganie chorobie jest o wiele bardziej korzystne dla państwa niż jej leczenie przez długi czas i nie zawsze niestety z powodzeniem. Z tego prostego powodu Ministerstwo Zdrowia przeznacza duże środki na pracę edukacyjną z ludnością, ukierunkowaną przede wszystkim na wczesną diagnozę, a następnie na zapobieganie chorobom.

To jest to, co eksperci izraelscy polecają wszystkim, którzy chcą żyć długo i cieszyć się zdrowiem. Powielanie schematu pomoże zdiagnozować poważną patologię na wczesnym etapie i rozpocząć terapię w odpowiednim czasie.

Po 40 latach zarówno mężczyźni, jak i kobiety muszą przejść pełną morfologię krwi, co pomoże wykrywać poważne problemy zdrowotne. Na przykład, jeśli hemoglobina jest zbyt niska, odpowiedzialny lekarz zacznie szukać przyczyny: krwawienie w jelicie lub żołądku, możliwe owrzodzenie itd.

Mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 50 lat, powinni co roku poddawać się cyfrowemu badaniu gruczołu krokowego i badać je pod kątem markera guza PSA .

Po 40 latach kobiety co najmniej raz na dwa lata, a nawet częściej powinny mieć profilaktyczną mammografię, chodzić do ginekologa raz w roku i udawać się co roku do mammologa na konsultację. Innym ważnym badaniem przesiewowym dla kobiety po 40 roku jest rozmaz Pap na brodawczaku, który często jest dobrym towarzyszem raka szyjki macicy.

Od 50 roku życia zarówno mężczyźni, jak i kobiety muszą poddawać się corocznej gastroskopii i kolonoskopii. Pomoże to wykryć polipy w jelitach, które mają tendencję do degeneracji w raki. Zaleca się również przeprowadzenie badania krwi utajonej w kale w celu wczesnego wykrycia raka jelita grubego.

Jeśli dziedzicznie jesteś obarczona chorobami onkologicznymi, konieczne jest zasięgnięcie porady genetyka, który prawdopodobnie wskaże pewne genetyczne badania przesiewowe lub zaleci częstsze wykonywanie wyżej wymienionych badań.

Innym równie ważnym zaleceniem jest odwiedzanie dermatologa co roku w celu zbadania skóry pod kątem podejrzanych guzów.

Musisz być bardzo uważny na sygnały własnego ciała. Zaparcia, wszelkie zmiany w jakości stolca, ślady krwi na papierze toaletowym, wygląd i szybki wzrost znamion na skórze to sygnały, które powinny skłaniać do natychmiastowej wizyty u lekarza!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!