Jak wybielić plastik w kuchni: żółte i uporczywe plamy znikną błyskawicznie.

Uchwyty lodówki i kuchenki mikrofalowej, panele przełączników i gniazdka, pokrywa pralki, okapy, parapety… Śnieżnobiałe nowe plastikowe części zbyt szybko tracą swój pierwotny wygląd.

Żółty kolor plastiku to powszechne zjawisko. Nie oznacza to, że parapet lub lodówka nie są często myte. Promienie słoneczne, spadki temperatury i kontakt z ludzkimi palcami i innymi przedmiotami, takimi np. jak doniczki, prowadzą do trwałych plam.

Zebraliśmy kilka najskuteczniejszych sposobów wybielania plastiku w domu. Każde z proponowanych rozwiązań skutecznie rozwiązuje ten problem.

Jak wyeliminować żółtość

Ocet

Namocz gąbkę w esencji octu o stężeniu 70–80% i przetrzyj pożółkłe plamy na plastiku. Po 5 minutach wypłucz gąbkę w wodzie i ponownie przetrzyj powierzchnię. Ważne nie zapomnij o nałożeniu rękawiczek ochronnych!

esencja octu z plam

Szare mydło 72%

Zetrzyj kostkę brązowego mydła na tarce drobnymi dziurkami. Dodaj trochę gorącej wody i wymieszaj, aby utworzyć lepką pastę. Nanieś na zanieczyszczone miejsca, pozostaw na kilka minut, a następnie spłukaj.

mydło do czyszczenia

Utleniacz do włosów 12%

Produkt jest sprzedawany w sklepach dla fryzjerów, a także jako część zestawu do rozjaśniania włosów w domu. Nanieś produkt na zanieczyszczoną powierzchnię gąbką, pozostaw na 10 minut, opłukaj. Aby uzyskać lepszy efekt, powtórz procedurę.

jak wybielić kaptur

Pasta do zębów

Nawet najtańsza pasta da świetny efekt. Ścierne cząstki produktu skutecznie oczyszczają chropowatą powierzchnię parapetu z zanieczyszczeń i śladów po doniczkach.

Podziel się tymi ciekawymi radami ze znajomymi w mediach społecznościowych!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!