Jak prać bezpiecznie buty w pralce – efekt Cie zadowoli, wystarczy przestrzegać tych zasad

Dla wielu osób, pranie butów w pralce stało się codziennością. Nie odstrasza ich również fakt, że producenci obuwia często przestrzegają swoich klientów przed tą czynnością.

Dlatego warto zadać sobie pytanie: czy pranie butów w pralce rzeczywiście jest bezpieczne?

Na samym początku trzeba zastanowić się, jaki rodzaj obuwia w wyżej wspomnianej pralce umieścić. Jeśli buty są wykonane ze skóry albo posiadają grube podeszwy, zdecydowanie lepiej prać je ręcznie. Jeśli jednak są to trampki, kapcie, buty sportowe, albo inne obuwie wykonane z tkaniny, można śmiało włożyć je do pralki.

Po ustaleniu, które obuwie nadaje się do prania w pralce, a które nie, można przejść do kolejnego punktu, czyli sposobu prania butów.

W pierwszej kolejności powinno się wyczyścić podeszwę z kamyków, które w dużej ilości mogą spowodować uszkodzenie pralki. Następnie trzeba wybrać odpowiedni tryb w jakim buty będą prane, czyli w temperaturze nie większej niż trzydzieści stopni.

Proszek do prania znany jest z tego, że jest bardzo trudny do wypłukania, a szczególnie w przypadku obuwia.

Chcąc tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w płyn do prania, który całkowicie się rozpuszcza i nie powoduje zabrudzeń. Jeżeli jest taka możliwość, to przed samym praniem należy wyjąć z butów sznurówki i wkładki, oraz zapiąć wszystkie zapięcia.

Jeżeli ktoś w dalszym ciągu obawia się o bezpieczeństwo swojej pralki, dobrym rozwiązaniem będą specjalne worki do prania obuwia. Dzięki workom bęben pralki będzie mniej narażony na wstrząsy spowodowane przez szybkie wirowanie butów.

Chcąc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, przed rozpoczęciem prania w odpowiednim trybie, warto wsypać łyżeczkę sody oczyszczonej do każdego z butów, a następnie pozostawić je na całą noc.

Żeby po wypraniu zachować pierwotny kształt obuwia, najlepiej będzie suszyć je na świeżym powietrzu. Pozwoli to uniknąć ewentualnego rozklejenia się. Podsumowując; pranie butów w pralce wcale nie jest takie trudne jakie może się wydawać.

Przed rozpoczęciem tej czynności warto jednak dowiedzieć się, jak prawidłowo to robić i zapoznać się z pewnymi zasadami, żeby potem w pełni cieszyć się noszeniem świeżego i czystego obuwia.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!