Jak podlewać rośliny, aby rosły bardzo bujnie. Cenne porady dotyczące pielęgnacji. Moje rosną bardzo dorodnie

4 genialne porady na temat podlewania kwiatów. Co zrobić, aby rosły dorodne? Nie poznasz ich po zastosowaniu naszych rad!

Po rozpoczęciu się pierwszych mrozów nawet jesiennych, wszyscy włączamy kaloryfery. Spowodowana tym suchość powietrza ma zły wpływ na nasze rośliny.

Dlatego tak ważne jest pamiętanie o odpowiedniej pielęgnacji roślin w okresie jesiennym i zimowym. Specjalna opieka nad kwiatami nie zabierze dużej ilości czasu, a za to przyniesie wspaniałe korzyści, które będzie widać na pierwszy rzut oka.

Dzięki nam dowiesz się jak, ile i kiedy podawać naszym roślinkom doniczkowym wodę. Są to rady służące nie tylko w okresie grzewczym, ale zastosowanie mają również latem.

Wilgotność

Kwiaty pochłaniają mniejszą ilość wody, przez to, że nie rosną tak szybko. W okresie zimowym trzeba pamiętać o tym, żeby nie podlewać ich aż tak często.

Aby dowiedzieć się, czy danej roślinie potrzebna jest w tym momencie woda, włóż palec w ziemię na głębokość 3 cm. Nie podlewaj rośliny, jeśli czujesz wilgoć.

Liście

Możesz zapewnić roślinom ochronę przez wysuszeniem, kiedy raz w ciągu tygodnia wytrzesz liście zwilżoną ściereczką. Dobrym rozwiązaniem jest także położenie mokrego ręcznika na kaloryferze albo umieszczenie kwiatka na jakiś czas w łazience, żeby miał stały dostęp do wilgotnego powietrza.

Metod jest wiele. Możesz spryskiwać rośliny wodną mgiełką ze specjalnego dozownika czy też postawić szklankę z wodą obok doniczki.

Wtedy parująca w ciągu dnia woda bez problemu nawilży roślinę. A jeżeli chcesz czegoś innego, to zaopatrz się w specjalny nawilżacz w sklepie.

Czas podlewania

W okresie grzewczym najlepiej podlewać rośliny z samego rana.

Temperatura wody

Z racji tego, iż rośliny doniczkowe różnie mogą reagować na temperaturę wody, zalecamy odstawić wodę na jeden lub dwa dni. W ten sposób pozbędziemy się z wody chloru i węglanu wapnia. Najlepiej podlewać rośliny wodą w temperaturze 17 stopni.

Jeśli będziesz przestrzegać naszych porad, Twoje rośliny Ci się odwdzięczą. Nawet zimą będą piękne i zdrowe. A to wszystko bez trudu.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!