Poznaj nasz bardzo skuteczny sposób z wykorzystaniem liści laurowych na uporczywy kaszel.

Jesień to czas, kiedy o przeziębienie lub grypę nie trudno. Choć staramy się dbać o nasze zdrowie, to na zmienność pogody nie mamy wpływu. Pojawiają się deszcze i wiatry, a my i tak musimy wstać rano i iść do pracy lub szkoły.

Jeśli dopadnie nas przeziębienie, częściej próbujemy leczyć się samemu w domu, niż udajemy się do lekarza. W przypadku, gdy objawy nie są zbyt mocne, możemy się ich pozbyć za pomocą specjalnego naparu. Przepisem dzielę się poniżej.

Potrzebne składniki:

  • 500 ml wody;
  • sok z połówki cytryny;
  • 5 liści laurowych;
  • 1 łyżeczka miodu;

Wykonanie:

Liście laurowe myjemy i łamiemy na drobne kawałki. Następnie do garnka wlewamy wodę i zagotowujemy ją. Kiedy woda będzie gorąca, wrzucamy do niej liście i gotujemy około 2 minut. Potem zdejmujemy garnek z ognia i nakrywamy go przykrywką. Odstawiamy na bok na 20 minut, tak by liście mogły się dobrze zaparzyć.

Przygotowujemy sitko z niewielkimi oczkami i przecedzamy liście. Do naparu dodajemy łyżeczkę miodu oraz sok z cytryny. Musimy jednak pamiętać, że podczas dodawania tych składników napar powinien być letni. Nasza herbatka lecznicza jest gotowa. Lepiej pić ją niewielkimi dawkami w ciągu całego dnia.

Herbata łagodzi gorączkę, kaszel oraz problemy z oddychaniem. Ze względu na właściwości lecznice liści laurowych, napar można pić tylko przez kilka dni.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!