Wszystko się zgadza. Oto dlaczego Grupa krwi 0 jest tak wyjątkowa

Nasi przodkowie byli agresywnymi, ale również niezwykle sprytnymi drapieżnikami. Niewiele ludzi wie, ale pierwotną grupą krwi naszych przodków jest właśnie 0.

Osoby z tą grupą krwi odgrywają obecnie w naszym społeczeństwie bardzo ważną rolę. Jedne z charakterystycznych cech osób z grupą krwi 0 to energiczność, aktywność, umiejętność skupienia nawet w trudnych warunkach oraz zdolności przewodzenia grupą.

Ludzie z tą grupą krwi to jednostki mogące być nadzwyczajnie wydajne i produktywne, ale jeśli są narażone na duży stres zmieniają się zazwyczaj w osoby działające pod wpływem impulsu i nadpobudliwe.

Do pojawienia się nie korzystnych efektów metabolicznych, czyli na przykład otyłość, niedoczynność tarczycy i insulinooporność,  mogą przyczyniać się u nich niezdrowe nawyki, nieprawidłowa dieta czy też niedostateczna aktywność fizyczna.

U przedstawicieli grupy krwi 0 częściej niż u innych stawiane są diagnozy wrzodów czy zaburzeń funkcjonowania tarczycy.

Nierzadko pojawiają się problemy ze zbyt niskim poziomem hormonów tarczycy oraz jodu, który jest odpowiedzialny za regulowanie tych hormonów. Efekty uboczne jakie pojawiają się przy tych nieprawidłowościach to między innymi ogólne zmęczenie i senność, zatrzymywanie płynów w organizmie i problemy z wagą.

Ludzie z tą grupą krwi w stosunku do innych mają również większą zawartość kwasu żołądkowego co wiąże się z częstszymi podrażnieniami żołądka, a co za tym idzie- wrzodów. Japończycy od wielu lat wiążą grupę krwi bezpośrednio z typem osobowości.

Coś co dla Polaków jest nie do pomyślenia, w Japonii zdarza się niejednokrotnie – potencjalni pracownicy mogą zostać zapytani o grupę krwi w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Według niektórych grupa krwi 0 jest związana z taką cechą jak odpowiedzialność.

Takie osoby są określane jako sumienne, świetnie zorganizowane, zaangażowane i niezwykle skupione na postawionych przed nimi zadaniach, a co więcej posiadające zdolności logicznego myślenia. Kofeina i alkohol to rzeczy, których osoby z grypą krwi 0 powinny szczególnie unikać.

Kofeina jest dla nich szkodliwa, ponieważ z założenia podnosi poziom adrenaliny i noradrenaliny, która u takich ludzi i tak jest już zawyżona.

Dla osób z zerową grupą krwi ważna powinna być aktywność fizyczna. Pozwoli ona zachować nie tylko zdrowie, ale i stabilność emocjonalną. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń regularnie trzy-cztery razy w tygodniu. Mogą to być na przykład około trzydziestopięcio minutowe treningi aerobowe.

Ważne jest także jedzenie powoli, bez pośpiechu. Zdecydowanie nie powinny podejmować ważnych decyzji pod wpływem stresu.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!