Przepis na prawdziwy eliksir młodości. Oto Japońska tajemnica promiennego wyglądu

Każdy z nas marzy, aby wyglądać młodo jak najdłużej. Próbujemy wszystkiego, zabiegów czy kosmetyków pełnych chemii. 

Często sięgamy po sekrety pielęgnacji Azjatek – te kobiety znane są bowiem z niezwykle zadbanej, pięknej, młodej cery. Niewiele osób wie, że istnieje pewna receptura, która pomoże nam zachować młodszy wygląd dużo dłużej.

Głównym elementem „eliksiru młodości” jest ryż.

Tak bardzo niedoceniany, a odpowiednio użyty, może bardzo pomóc naszej skórze. Oprócz ryżu, składnikami są też witamina E, skwalen i kwas linolowy.

Skwalen odpowiada za ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych, które są dla naszej skóry na prawdę szkodliwe. Ryż to źródło gamma oryzanolu, odpowiedzialnego za obniżanie poziomu cholesterolu i dobrą pracę serca.

Kwas linolowy charakteryzuje się właściwościami przeciwutleniającymi oraz zdolnością do stymulowania produkcji kolagenu, który, jak wiemy, spowalnia powstawanie zmarszczek.

Przepis na ten eliksir jest bardzo prosty, wszystkie składniki na pewno posiadasz w swojej kuchni.

Przygotuj łyżkę mleka, 3 łyżki ryżu oraz łyżkę miodu. Gotuj ryż przez 2 minuty, następnie odcedź. Nie wylewaj wody, w której się gotował, będziesz jej później potrzebował.

Do ryżu dodaj łyżkę miodu i gorącego mleka, dobrze wymieszaj. Maska gotowa. Możesz ją teraz nałożyć na skórę i poczekać, aż wyschnie. Zmyj maseczkę, przemywając twarz wodą, w której gotował się ryż.

Dlaczego lepiej użyć tej wody?

Ma ona bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Odpowiada za poprawę krążenia krwi, działając jak przeciwutleniacz. Dzięki niej nawilżysz skórę i pozbędziesz się zmarszczek.

Jeśli masz problemy skórne, również powinieneś zastosować wodę ryżową, zmniejsza ona bowiem stan zapalny. Sprawia, że skóra jest wolna od przebarwień, gładka i sprężysta.

Aby uzyskać najlepszy efekt, należy nakładać maskę raz w tygodniu. Prawda, że proste?

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!