W dodatku bardzo ekologiczny i tani. Niezwykle skuteczny przepis na domowy nawóz dla kwiatków.

Twoje kwiatki mają złą formę? Coś się z nimi dzieje a nic nie pomaga? Mamy na to sposób!

Wystarczy odrobina chęci i jeden zaskakująco ważny produkt. Przeczytaj i przekonaj się sam, jak łatwo możesz pomóc Twoim roślinom i uzyskać zaskakujący efekt. Lubimy rozwiązanie takie, które nie opróżniają naszego portfela do zera. Chcemy wykorzystywać to co mamy w domu – zamiast tego wyrzucać.

Banany to idealny nawóz dla Twoich roślin! Przeczytaj artykuł do końca a przekonasz się, że warto go używać, zamiast kupować drogich nawozów. W większości domów banany są częścią diety. Lubimy je jeść i robić z nich pyszne desery – teraz zaczniesz używać ich też jako nawozu!

Banany mają wysoką zawartość:

  • magnezu;
  • potasu;
  • innych minerałów.

Skórki z banana – są idealnym nawozem naturalnym, które pokocha większość Twoich roślin. Istnieją dwa sposoby użytkowania:

Sposób 1

Ususz skórki, zmiażdż je i wtedy możesz zakopać je w ziemi – reszta dokona się sama

Sposób 2

Zalej skórkę banana litrem wody i pozostaw na 24 godziny. Tak przygotowanym nawozem możesz podlewać Twoje kwiaty. Oba sposoby spowodują, że Twoje kwiaty zaczną szybciej rosnąć a ich wygląd i jakość polepszy się. Najważniejsze jest to aby nie nawozić kwiatów zimą, zaczekajcie do wiosny.

A jeżeli chcesz zadbać o swoje kwiaty i usunąć z ich liści kurz – wytrzyj liście skórką od banana, albo przetrzyj woda z sokiem z cytryny.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!