Przyciąga pieniądze jak magnes. Sekret tkwi w jednym szczególe. Dlaczego warto mieć tą roślinkę w domu.

Co warto wiedzieć o roślinie „bogaczów”?

Grubosz inaczej zwany drzewkiem szczęścia to roślina posiadająca zielony kolor, kojarzący się ze wzrostem i odnową, a jej liście kształtem przypominają monety, co właśnie ma oznaczać dla jej właściciela dobrobyt na długie lata i nieustanny przypływ gotówki.

W wielu kulturach (zwłaszcza chińskiej) Grubosz jest symboliką majętności i powodzenia w życiu. Właściciele nowej firmy, nowożeńcy czy niedawni posiadacze mieszkania powinni zaopatrzyć się w taką roślinę, aby nie martwić się o swoją przyszłość i opływać w luksusie.

Idealnym miejscem usadowienia tej rośliny jest południowo-wschodni kąt domu, co wiąże się z zasadami antycznej, chińskiej filozofii – Feng Sui. Właśnie w tym miejscu drzewko szczęścia powinno się dobrze rozwijać, a każdy kolejno wyrośnięty listek to nowy zastrzyk pieniędzy.

Jak dbać o ten prawdziwy talizman?

Grubosz jest rośliną bardzo łatwą w uprawie. Nie preferuje wilgoci, dlatego należy podlewać go dopiero wtedy, gdy jego podłoże będzie całkiem suche.

Średnio, wystarczy podlewać go raz na dwa tygodnie, a roślina powinna utrzymać się w dobrym stanie. Preferuje temperaturę pokojową, 20-22 stopnie. Grubosz rośnie całkiem wolno, dosłownie kilka centymetrów przez rok.

Aby cieszyć się majątkiem i zapewnić rodzinie dobry byt warto kupić Grubosza jak najszybciej, bo jak wiadomo szczęściu trzeba pomóc.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!