Kilka trików ratunkowych na idealnie czystą kuchnię, które każda kobieta musi poznać

Niewielu ludzi czerpie przyjemności z czyszczenia kuchni … Czyszczenie okapu, mycie lodówki i płytek w kuchni czasami jest bardzo ciężkie.

Dlatego aby ułatwić Ci te nieprzyjemne czynności proponujemy kilka domowych trików, dzięki którym uda Ci się wyczyścić to, co wydaje się niemożliwe do wyczyszczenia.

Czysta kuchnia

Tłuszcz i sadzę można usunąć z kratki grillowej w ciągu 15 minut! Aby to zrobić, musisz najpierw ją zdemontować. Następnie musisz moczyć kratkę przez 15 minut w roztworze wody, soli i kwasku cytrynowego (4 łyżki soli i 3 łyżeczki kwasu cytrynowego na 1 litr wody).

Jeśli tłuszczu i sadzy nie można usunąć w ten sposób, spróbuj zagotować kratkę w roztworze.

Węgiel aktywny pomoże umyć spaloną patelnię czy garnek! W tym celu zmiel kilka tabletek węgla w proszek i umieść w brudnym miejscu.

Po 20 minutach trzeba dodaj trochę zimnej wody na patelnię. Po pół godzinie możesz umyć naczynie i usunąć resztki leku.

Umyj lodówkę i wyeliminuj nieprzyjemne zapachy, dzięki roztworowi octu i wody w równych proporcjach. Po umyciu zalecamy pozostawić ją na kilka godzin pustą.

Do umycia płytek kuchennych z tłuszczu pomoże skuteczna mieszanina, aby ją przygotować, rozpuść 4 łyżki boraksu, 100 mililitrów octu i 100 mililitrów amoniaku w 4 litrach ciepłej wody. Płytki będą świecić idealnie!

Mieszanka oleju roślinnego i sody pomoże wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu (składniki muszą być wymieszane w równych proporcjach).

Należy nałożyć na zanieczyszczoną powierzchnię mieszankę i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie przetrzyj szafki za pomocą gąbki.

W wyczyszczeniu tarki do sera pomoże zwykły pędzel. Twarde włosie łatwo usunie resztki sera i innych lepkich produktów.

Stary pojemnik również wymagają czyszczenia! Aby to zrobić, przygotuj lód wymieszany z wody i octem w równych proporcjach, a następnie umieść roztwór w wiadrze. Po stopieniu lodu opłukaj pojemnik pod bieżącą wodą.

W usunięciu śladów po kawie z porcelany pomoże mieszanka octu i soli. Konieczne jest wymieszanie składników w równych proporcjach i nałożenie jej na zanieczyszczone obszary (najlepiej jest nawet zanurzyć w niej naczynie). Po 30 minutach umyj naczynie.  

 A Ty masz jakieś skuteczne domowe sposoby na porządek w kuchni? Podziel się nimi z nami!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!