Lekarze są zgodni: Te objawy świadczą o zanieczyszczeniu organizmu. Oto jak możesz go oczyścić.

Detoks organizmu – kiedy jest potrzebny?

Organizm posiada swoją naturalną zdolność do samooczyszczania, w czym pomaga mu wątroba. Jednak dzisiejsze życie na pełnych obrotach oraz takie samo szybkie jedzenie sprawiają, że jesteśmy szczególnie podatni na choroby i narażeni na wirusy, bakterie.

Detoks organizmu jest polecany zwłaszcza tym osobom, które czują się ciężkie, ospałe, nie mają motywacji i chęci do działania, oraz tym, które chcę zadbać o swoje zdrowie i trochę zwolnić tempo.

Potrzebny, konieczny, niezbędny jest detoks, gdy odczuwamy przeróżne dolegliwości i to nie tylko takie dochodzące ze strony układu pokarmowego, jak zaburzenia przemiany materii i przybieranie na wadze.

To także szereg symptomów nerwowych – ciągłe bóle głowy, zmęczenie, wahania nastroju. Bóle mięśni, kości i stawów także sygnalizują nam, że warto się oczyścić.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

  • dietą przede wszystkim bogatą w błonnik. Przez kilka o kilkunastu dni jemy tylko świeże warzywa, owoce i pijemy niegazowaną woda mineralną oraz ziołowe napary;
  • kilka dni, co najmniej trzy, przed kuracją, odstawiamy kawę, alkohol, białą mąkę, nabiał, jaja i mięso;
  • warto wziąć wolne w pracy na okres detoksu – drastyczna zmiana trybu życia może rozregulować organizm.

Są różne rodzaje diet oczyszczających. Każda z nich trwa około dwa tygodnie. Polegają na tym, że w tym okresie jemy lekkostrawne niewielkie posiłki, popijając je sokami, koktajlami, zieloną herbatą.

Detoks ukierunkowany może być na:

Nerki – w diecie powinny znaleźć się owoce i koktajle z dodatkiem świeżej pietruszki, kurkumy oraz pestek dyni.

Jelita – świetnie oczyszczą je produkty takie jak: szpinak, brokuły, awokado. Pijemy w tym czasie zieloną herbatę z dodatkiem cytryny, jemy owoce i do sałatek dodajemy nasiona chia polewając je octem jabłkowym.

Wątrobę – nasz najważniejszy organ, o który warto zadbać podając mu marchewki, buraki, awokado. Wątroba lubi kurkumę, zieloną herbatę oraz owoce granatu i wszelakie zielone sałaty.

Trzustkę – zaleca się spożywanie kiwi, ananasa oraz zielone sałaty.

Aktywność fizyczna a detoks

Ruch to zdrowie. Oczyszczanie organizmu jest skuteczne wtedy, gdy organizm się poci.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!