Puszysty, delikatny – rozpływa się w ustach: Ten deser twarogowy to prawdziwe odkrycie.

Jest jeden deser twarogowy, który moim zdaniem jest szczególnie pyszny. Tak, twarożek trzeba tu piec, ale nie jest to zwykła zapiekanka… ten deser jest puszysty, delikatny, po prostu rozpływa się w ustach!

Składniki:

  • Jajko 5 sztuk
  • Twaróg 0,5 kg
  • Kwaśna śmietana 100 g
  • Cukier 200 g
  • Skrobia ziemniaczana 2 łyżki
  • Cukier waniliowy 10 g

Przygotowanie:

Oddziel białka i żółtka. Umieść pojemnik z białkami w lodówce. Do głębokiej miski dodaj twarożek. Kolejno dodaj 5 żółtek, cukier waniliowy, kwaśną śmietanę i skrobię. Wymieszaj wszystkie składniki za pomocą blendera. Powinnaś uzyskać jednorodną masę twarogową. Wyjmij białka z lodówki. Ubij je na sztywną pianę.

Kontynuując ubijanie białek i dodawaj do nich cukier w małych porcjach. Po dodaniu całego cukru kontynuuj ubijanie masy przez kolejne 5 minut. Dodaj kilka łyżek piany do miski z masą twarogową i wymieszaj delikatnie. Stopniowo dodaj wszystkie białka. Posmaruj formę masłem lub po prostu przykryj ją pergaminem.

Wylej w nią całą masę. Włącz piekarnik i ustaw temperaturę na 180 ° C. Włóż deser do rozgrzanego piekarnika na 50 minut. Po upływie określonego czasu wyłącz piekarnik, ale nie wyjmuj naczynia natychmiast. Zostaw je w piekarniku na około 7 minut, a następnie otwórz drzwi i poczekaj kolejne 7 minut. A potem śmiało wyjmij formę.

Udekoruj danie według własnego gustu i podawaj do stołu! Smacznego!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!