Jak skutecznie doczyścić palniki na z kuchenki gazowej – Bez agresywnych środków chemicznych.

Masz odwieczny problem z dokładnym wyczyszczeniem zabrudzonych palników w kuchence gazowej? Pokażemy Ci trzy świetne metody, dzięki którym pozbędziesz się tego problemu raz na zawsze.

Te wspaniale triki, nie tylko doskonale wyczyszczą Twoje palniki, ale również pozwolą Ci zaoszczędzić na drogiej chemii. Potrzebnych do tego będzie tylko kilka domowych składników. W celu uzyskania doskonale czystych palników wystarczy stosować ten roztwór regularnie.

Pierwsza metoda

Składniki:

  • Soda oczyszczona (1 łyżeczka)
  • Gorąca woda
  • Pasta do zębów

Sposób przygotowania:

Wyjmij kratkę i palniki z kuchenki.

Włóż planiki do naczynia i zalej je gorąca wodą (palniki powinny być całkiem zanurzone). Następnie dodaj do naczynia łyżkę sody oczyszczonej (po dodaniu sody woda zacznie się pienić, dlatego warto wlać wodę do wyższego naczynia)

Gdy piana z sody oczyszczonej opadnie, wyjmij palniki z miski.

Niewielką ilość pasty do zębów nałóż na gąbkę do czyszczenia. Następnie wyszoruj porządnie i dokładnie każdy palnik.

Nic prostszego, to wszystko! Palniki są jak nowe.

Druga metoda

Składniki:

  • gorąca woda
  • 1/4 szarego mydła
  • 1 szklanka białego octu

Zwykle mydło szare, a jednak niezwykle.

Szare mydło już od wielu lat znane jest ze swojej znakomitej efektywności czyszczącej, z której wielu ludzi korzysta do dzisiaj. Te zwykłe szare mydło potrafi zdziałać cuda! Doskonale wyczyści zabrudzone i tłuste palniki na kuchence, a żeby do tego doszło wystarczy tylko skorzystać z tego sprawdzonego przepisu.

Ponadto ta metoda jest zupełnie delikatna, więc pozwoli to uniknąć plam i zadrapań. Na skutek tego Twoje planiki dostaną nowe życie i będą lśnić!

Przygotowanie:

Zagotuj wodę i dodaj do niej starte szare mydło. Gdy wszystko się rozpuści dodaj szklankę białego octu i gotuj całość przez ok. 20 minut.

Za pomocą ścierki, gąbki lub miękkiego pędzla nanieś gotową mieszankę na palniki. Odczekaj 3 minuty i opłucz palniki zwykłą woda. Lepszy efekt uzyskasz, jak powtórzysz tą metodę co najmniej raz. Przy częstym stosowaniu, palniki razem z kuchenką wracają do swojego pierwotnego koloru.

Trzecia metoda

Szare mydło i soda oczyszczona to świetny duet, aby zdziałać cuda podczas czyszczenia różnych zanieczyszczeń na wielu powierzchniach.

Potrzebne składniki:

  • 100 g szarego mydła
  • 75 g (ok. 4 łyżki stołowe) soda oczyszczonej
  • 100 ml gorącej wody

Sposób przygotowania:

Zagotuj wodę, a w między czasie zetrzyj mydło na drobnej tarce. Wrzuć mydło i sodę do naczynia, a następnie zalej wrzątkiem.

Uwaga: jeśli nie spieszy Ci się z przygotowaniem pasty, wieczorem zalej starte mydło zimną wodą i odstaw do rana. Następnie dodaj sodę i mieszaj do uzyskania gładkiej masy.

Przełóż gotową pastę do słoika i odstaw w dowolnym miejscu, w którym przechowujesz detergenty i środki czystości.

Zwilż powierzchnię i nałóż pastę.

Zostaw na ok. 5-10 minut, a potem wyczyść dokładnie powierzchnię gąbka kuchenna.


Wyczyszczona kuchenkę spłucz czysta woda i wytrzyj do sucha.

(Przygotowanym środkiem czystości możesz umyć wszystko, np. zlew, wannę, piec, naczynia itp.) Po spróbowaniu tych domowych metod, na pewno będziesz zadowolony i zrezygnujesz z zakupów wszelkiej chemii. Środki czystości ze sklepu nie są złe, ale często przez mocne detergenty uszkadzają nawierzchnie.

Domowe sposoby nie tylko są łagodniejsze i tańsze, ale równie skuteczne. Za pomocą tych domowych sposobów na pewno będziesz zadowolony z błyszczących i lśniących rzeczy 🙂

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!