Jaki może być naturalny lek – Może to być syrop z czosnku, którego działanie jest nawet 10 razy skuteczniejsze od antybiotyków. Przepis.

W dzisiejszych czasach często zmagamy się z przeziębieniami i różnego rodzaju chorobami. Wydaje się, że sezonowość w odniesieniu do tych zagadnień przestała już istnieć. Niezależnie od pory roku zauważamy, że dopadające nas infekcje są wszechobecne.

W przypadku wystąpienia takich sytuacji pierwszą myślą jest kontakt z lekarzem rodzinnym. Taka wizyta kończy się najczęściej przepisaniem antybiotyku, który pomimo, że działa w sposób prawidłowy na chorobę, to w dłuższym okresie pozostawia uszczerbek na naszym zdrowiu w postaci osłabienia naszego układu odpornościowego oraz przewodu pokarmowego.

Na szczęście, nie każda choroba musi wymagać bezpośredniej antybiotykoterapii. Z powodzeniem możemy stosować naturalne alternatywy, które są równie skuteczne w walce z przeziębieniami, a dodatkowo nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj syrop z czosnku.

Ten naturalny medykament świetnie sprawdzi się w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych takich jak np. bolące gardło, bądź kaszel. Jego przygotowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a zbawienny wpływ będzie widoczny bardzo szybko.

Składniki

Do przygotowania syropu z czosnku musimy mieć pod ręka jedynie kilka składników, takich jak: 

  • 1 główka czosnku
  • pół szklanki miodu
  • 1/4 szklanki octu jabłkowego
  • pół szklanki wody

Przygotowanie

Pierwszym etapem, jaki należy wykonać w drodze do przygotowania syropu jest posiekanie czosnku i przesypanie do jakiegokolwiek naczynia, które umożliwi nam dodanie kolejnych składników z powyższej listy.

Następnie, do posiekanego czosnku dodajemy pół szklanki wody i miodu oraz 1/4 szklanki octu jabłkowego oraz dokładnie mieszamy, po czym tak przygotowany specyfik przelewamy do słoika i pozostawiamy na noc. Następnego dnia syrop należy przecedzić i przechowywać go w lodówce. Tak przygotowaną recepturę należy dodawać raz dziennie w ilości 5 kropli np. do herbaty. Czas stosowania zależy od momentu, w którym poczujemy się lepiej.

Właściwości zdrowotne składowych syropu

  • Miód – już od czasów starożytnych znany jest ze swego korzystnego wpływu na zdrowie. Wzmacnia organizm, ma działanie antybakteryjne, w związku z czym świetnie nadaje się do zwalczania przeziębień. Dodatkowo, korzystnie wpływa na metabolizm oraz obniża ciśnienie tętnicze krwi.
  • Czosnek – podobnie jak miód, już od tysięcy lat znany jest ze swojego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Dodatkowo jest świetnym źródłem witamin z grupy A, B oraz C.
  • Ocet jabłkowy – kolejna skarbnica witamin i minerałów. Kwas octowy, jego główny składnik, wykazuje silne działanie antybakteryjne. Dodatkowo, wpływa korzystnie na organizm powodując obniżenie poziomu cukru we krwi.
error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!