Pożegnaj żylaki, szerokie uda i cellulit: 8 minut ćwiczeń, które zmienią wszystko.

Dla Ciebie przygotowany został zestaw ćwiczeń, który nie tylko przyczyni się do wzmocnienia Twoich nóg i zminimalizowania cellulitu, ale również poprawi krążenie krwi oraz pomoże w zapobieganiu i łagodzeniu dolegliwości związanych z żylakami – nieprzyjemną chorobą.

Jestem pewien, że jeszcze bardziej przypadnie Ci do gustu fakt, iż ćwiczenia te możesz wykonać w zaciszu domowym, poświęcając na to jedynie 8 minut. Najlepsze rezultaty uzyskasz, rozpoczynając ćwiczenia po krótkiej rozgrzewce. Idealną pozycją do tego jest leżenie z lekkim zgięciem, umieszczając dłonie na jednym kolanie, a drugą nogę wyciągając na bok. Wykonaj to 5 razy dla każdej strony.

Skoki gwiazdy

Rozpoczynamy z nogami i dłońmi złączonymi przy bokach, podobnie jak w dzieciństwie. Ugnij nieco kolana, a potem wyprostuj się i skocz do góry, rozkładając ręce nad głową i nogi szeroko – szerzej niż ramiona. Po wylądowaniu złącz ponownie nogi, a ręce umieść z powrotem przy bokach, starając się wyciągnąć je jak najbardziej. Ćwicz przez 60 sekund.

Ćwiczenia boczne

Stań z lekko ugiętymi kolanami, dłonie złączone i umieszczone pod brodą. Krok w prawo wykonaj zawsze na szerokość ramion, powracając do pozycji startowej, a następnie w lewo. Ręce pozostaw nieruchome, a ciało lekko pochylone do przodu. Wykonaj 10 powtórzeń na każdą stronę.

Pływanie na sucho

Leżąc twarzą do ziemi, wysuń ręce przed siebie. Naprzemiennie podnoś lewą rękę i prawą nogę, a następnie prawą rękę i lewą nogę. Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu. Wykonaj 30 powtórzeń – 15 dla każdej strony.

Superman

Ćwiczenie to jest podobne do pływania na sucho, ale podnosisz jednocześnie ręce i nogi. Powtarzaj 15 razy.

Przysiad przy ścianie

To ćwiczenie możesz wykonać w różnych sytuacjach – myjąc zęby, mając przerwę w pracy czy przed innymi ćwiczeniami. Twoje kolana będą wdzięczne za każdym razem, gdy je wykonasz. Ważna jest tutaj pozycja nóg.

Stań plecami do ściany, oddalając się od niej o 60 cm. Poruszaj się w dół, z plecami przylegającymi do ściany, aż Twoje kolana znajdą się pod kątem 90 stopni. Utrzymaj pozycję przez 30 do 60 sekund i powtórz 2-3 razy.

Przytul kolana

To ćwiczenie możesz wykonać na trzy sposoby. Leżąc na plecach, podnoś kolana starając się je przycisnąć jak najbliżej klatki piersiowej.

Drugą opcją jest wykonywanie ćwiczenia w pozycji stojącej, naprzemiennie przyciągając do siebie kolana tak blisko klatki piersiowej, jak to możliwe, pamiętając o wyprostowanym plecach.

Bonus – pozycja relaksacyjna i zapobieganie żylakom

Ta prosta, statyczna pozycja może przynieść ogromne korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia, być może nawet większe, niż się spodziewasz. Codziennie, np. oglądając telewizję w salonie, znajdź chwilę na tę prostą czynność. Jest to potężna broń przeciw żylakom, oprócz tego, że odciąża serce i układ krążenia.

Rozkładając nogi, zapewniasz sobie:

  • Zapobieganie obrzękom stóp,
  • Łagodzenie symptomów żylaków, zmniejszenie obrzęków nóg i uczucia zmęczenia,
  • Poprawę funkcjonowania układu nerwowego i dotlenienie mózgu, co wpływa na pamięć,
  • Ulga dla serca i poprawa krążenia krwi,
  • Lepsze trawienie i eliminację skurczów,
  • Stymulację tarczycy i innych gruczołów dokrewnych,
  • Lepszy sen, redukcję stresu i napięcia.

Należy pamiętać o wygodnym ubraniu i wystarczającej przestrzeni. Nogi najlepiej oprzeć o ścianę, a ramiona rozluźnić. Wystarczy 10-15 minut spędzonych w tej pozycji, nie robiąc nic więcej, poza leżeniem z nogami podniesionymi i wyciągniętymi.

Dzięki temu prosto eliminujesz wiele powszechnych problemów. Po pracy pozwoli Ci to zrelaksować się, nie wykonując żadnych czynności. Zaleca się łączenie tej pozycji z prostym ćwiczeniem oczu dla dodatkowego efektu relaksacyjnego.

Zamknij oczy i obracaj je zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez 30 sekund, a następnie w kierunku przeciwnym. Podpierając miednicę w tej pozycji, szybko zmniejszysz napięcie w okolicy miednicy i dolnego odcinka kręgosłupa, co jest również skutecznym sposobem na rozluźnienie bolesnego nerwu kulszowego.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!