Oto przepis na napar z liści orzecha włoskiego, który każdy powinien znać: Naturalny środek leczniczy.

Niesamowite właściwości liści orzecha włoskiego

Oto wyjątkowy przepis na naturalny środek leczniczy, który sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Nie od dziś wiadomo, że orzech włoski to wyjątkowa roślina, która stosowana jest w produkcji wielu leków. Dzieje się tak ponieważ właściwości orzecha włoskiego sprawdzają się w leczeniu wielu chorób oraz schorzeń.

Nie każdy o tym wie, ale liście orzecha włoskiego mają wyjątkowo leczniczy oraz pozytywny wpływ na ludzki organizm. Liście te dodatkowo można wykorzystywać do dezynfekcji środowiska oraz zabijania różnorodnych bakterii. Warto też wiedzieć, że orzech włoski odstrasza różnego rodzaju insekty takie jak: mole, komary a także muchy.

Liście orzecha włoskiego: zbiór i właściwości

Zbiór:

Najlepszym okresem na zbieranie liści orzecha włoskiego przypada na czerwiec. Dzieje się tak ponieważ to właśnie w czerwcu liście nie osiągnęły jeszcze ostatecznego stadium rozwoju. jest to najlepsza pora również ze względu na to, że liście w tym okresie można szybko ususzyć na słońcu.

Właściwości orzecha włoskiego:

Orzech włoski posiada wyjątkowe właściwości przez co znajduje zastosowanie w lecznictwie różnorodnych chorób. Wśród właściwości orzecha włoskiego znajdują się m. in. właściwości:

  • hemostatyczne,
  • przeciwbólowe,
  • zwalczanie pasożytów,
  • zwalczanie robaków,
  • immunostymulujące,
  • przeciwgrzybicze,
  • hemostatyczny,
  • wspomaganie procesu gojenia się ran.

Orzech włoski w medycynie tradycyjnej

W dzisiejszych czasach istnieje ogrom sposobów na wykorzystanie liście orzecha włoskiego. Jednym z wyjątkowych metod jest sporządzanie z nich odwaru, który doskonale sprawdza się w medycynie tradycyjnej. Odwar z liści orzecha włoskiego działa w następujący sposób: Wystarczy wziąć jedną łyżeczkę zmiażdżonych liści zalać wrzącą wodą. Całość pozostawić na co najmniej jedną godzinę, a później całkowicie odcedzić wodę.

Odwar ten doskonale sprawdza się w następujących schorzeniach bądź stanach chorobowych:

  • miażdżyca,
  • biegunka,
  • wszelkie choroby układu pokarmowego,
  • krwawienie wewnętrzne,
  • cukrzyca.

Co więcej tego typu wywar może być stosowany do usuwania pasożytów oraz jako środek tonizujący dla całego organizmu. Warto wiedzieć, że odwar można stosować również zewnętrznie. Przykładowo: po zastosowaniu towaru na włosy zostaną one wzmocnione i odżywione.

Natomiast jeśli zastosujemy go na zmiany trądzikowe bądź inne choroby skóry przyśpieszy oraz wspomoże ich leczenie. Odwar można stosować również w leczeniu czerniaków bądź niegojących/trudno gojących się ran. Pijąc niewielką ilość odwaru można pozbyć się bólu gardła szybki sposób.

Herbata z liści orzecha włoskiego

Liście orzecha włoskiego można wykorzystać również do przygotowania wyśmienitej herbaty. Wystarczy umieścić jedną łyżkę stołową rozdrobnionych liści orzecha włoskiego w jednej filiżance wrzącej wody. Całość należy przykryć oraz parzyć przez około 10 minut. Tą wyjątkową herbatę można stosować do trzech razy dziennie.

Nalewka z liści orzecha włoskiego

Warto również wiedzieć, że z liścia orzecha włoskiego można także przygotować różnego rodzaju nalewki. Wówczas należy połączyć 80 g świeżych rozdrobnionych liści orzecha włoskiego z 300 ml rafinowanego oleju roślinnego.

Mieszaninę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym szklanym pojemniku przez około 20-25 dni w temperaturze pokojowej. W efekcie powstanie domowy lek, który może być stosowany wewnętrznie bądź też zewnętrznie. Nalewka ta równie dobrze sprawdzi się w leczeniu trądziku, dezynfekcji ran, a także na inne schorzenia skórne.

Przeciwwskazania do stosowania środków z liści orzecha włoskiego

Podobnie jak w przypadku stosowania chemicznych leków dostępnych np. w aptekach do stosowania domowego środka przyrządzonego z liścia orzecha włoskiego istnieją pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim są one związane z podawaniem preparaty doustnie. Nie zaleca się aby domowe leki z liści orzecha włoskiego były stosowane przez pacjentów z wysoką krzepliwością krwi oraz z zakrzepowym zapaleniem żył.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!