7 ćwiczeń, które zlikwidują Twój brzuch. Co ci szkodzi sprawdzić. Wystarczy zaledwie 10 minut dziennie

Potrzebujesz zaledwie 10 minut dziennie przez 4 tygodnie by zmienić swe ciało nie do poznania!

Stosuj zestaw prostych i nie wyczerpujących ćwiczeń i zachwycaj swoją figurą. Nie potrzebujesz siłowni ani specjalnego sprzętu, nie zwlekaj. Do dzieła!

1. Deska

Jest to ćwiczenie statyczne. Aby je poprawnie wykonać musisz dbać, aby utrzymać prawidłową postawę ciała.
Plecy i nogi powinny być utrzymane prosto – bez łuków. To ćwiczenie wykonane prawidłowo wzmocni twoje mięśnie brzucha, pleców, nóg i ramion.

2. Pompki

Deska to pozycja wyjściowa do wykonywania tego ćwiczenia, tutaj ręce są proste w łokciach. Opuść ciało najniżej jak tylko ci się uda i upewnij się, że ciało tworzy prostą linię.

Następnie wróć do pozycji początkowej. Wykonuj to ćwiczenie by wzmocnić klatkę piersiową, mięśnie brzucha i ramiona.

3. Ćwiczenia pośladków i mięśni ud

Przybierz pozycję na czworakach i wyciągnij prawą rękę i lewą nogę najdalej jak tylko możesz – do linii prostej. Teraz powoli zginaj je i dotknij prawym łokciem do lewego kolana. Jeszcze raz wyprostuj i zmień rękę i nogę.

To niesamowite ćwiczenie dla twoich mięśni tułowia i bioder. Większość mięśni talii, pleców i pośladków również jest wzmacniana.

4. Przysiady

Rozstaw stopy na szerokość ramion i stan pewnie na nogach. Wyobraź sobie, że masz usiąść na niewidzialnym krześle. Stopy i kolana muszą być w tej samej linii.

Pilnuj aby plecy były proste. Podnieś ramiona przed siebie aby zachować równowagę. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie ud, kostek i pośladków.

5. Ćwiczenia na ABS

Połóż się wygodnie na plecach i wyciągnij ręce za głowę. Zegnij nogi w kolanach i powoli unieś tułów z wyprostowanymi ramionami.

Gdy uzyskasz tę pozycję postaraj się dotknąć swoich palców u nóg. Teraz powoli wróć do pozycji wyjściowej.
Wykonując to ćwiczenie wzmacniasz mięśnie i spalasz tkankę tłuszczową.

6. ABS + pośladki

Podeprzyj się na nogach i rękach do momentu poczucia napięcia w plecach. Podnieś nogę tak wysoko jak tylko ci się uda i zacznij opuszczać górną część ciała bez odrywania drugiej pięty od podłogi. Wykonując to ćwiczenie wzmacniasz mięśnie talii, pośladków i brzucha.

7. Talia

Połóż się wygodnie na brzuchu i zegnij ręce pod twarzą. Następnie unieś górną część ciała tak wysoko, na ile pozwoli ci twoje ciało. Wytrzymaj tak przez kilka sekund i powoli opuść tułów. W ten sposób wzmocnisz swój kręgosłup.

W pierwszym tygodniu wykonuj ćwiczenia po minucie każde robiąc 10 sekundowe przerwy pomiędzy nimi. W drugim tygodniu każde z ćwiczeń powinno trwać po 3 minuty z 15-sekundowymi przerwami.

W trzecim powtarzamy schemat z pierwszego, a w czwartym tygodniu z drugiego. Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!